2021-22 Committees

as of June 30, 2021

Auditing and Election Committee:
Marty Askins - Chair, Stephens County Abstract
Jamie Harmon, Goetzinger Abstract
Dustin Taylor, Oklahoma Abstract & Title

Bill Gill Award Committee:
Mitzi Combs - Chair, Stewart Title Guaranty
Jessie Martin, Smith Brothers Abstract
Laura Dishman, Grand River Abstract
Mark Luttrull, Pioneer Abstract of Muskogee
Michael Cantrell, Wagoner County Abstract

Finance Committee:
Mitzi Combs - Chair, Stewart Title Guaranty
Laura Dishman, Grand River Abstract
JT Beard, Marshal County Abstract
Jessie Martin, Smith Brothers Abstract
Maria Taylor, Oklahoma Abstract & Title
April Jolley, Oklahoma Land Title Association

By-Laws Committee:
Mitzi Combs - Chair, Stewart Title Guaranty
Monica Wittrock, First American Title Insurance
Jessie Martin, Smith Brothers Abstract
Terri Parrish, Sovereign Title of Okfuskee County
Michael McMillin, Munson & McMillin
Susan Simmons, Agents National Title Insurance
JT Beard, Marshall County Abstract

Education Committee:
Laura Dishman - Chair, Grand River Abstract
JT Beard - Co-Chair, Marshall County Abstract
Sarah Moore, First American Title Insurance
Ryan Schaller, Gossen and Schaller
Angela Krieger, Modern Abstract
Jamie Harmon, Goetzinger Abstract
Jessie Martin, Smith Brothers Abstract
Darla Ringo, Cordell Abstract
Chandra Tripplett, Oklahoma City Abstract & Title
Kim Willbanks, First American Title Insurance
Jim Cichon, Smith Brothers Abstract
Wade Beard, Old Republic Title Insurance
Lisa Beville, Fidelity National Financial
Angela Fling, Westcor Land Title Insurance
Steve Ortega, Westcor Land Title Insurance
KC West, Alliant National Title Insurance

Government Affairs Committee*
Effective July 1st through June 30th
Monica Wittrock - Chair, First American Title Insurance
Mark Luttrull - Co-chair, Pioneer Abstract of Muskogee
Mitzi Combs, Stewart Title Guaranty
Blake Thomas, Powers Abstract
Marty Askins, Stephens County Abstract
Ryan Schaller, Gossen and Schaller
Kristi French, American Eagle Title Insurance
Laura Dishman, Grand River Abstract
Mary Ann Nelson-Sutterfield, First American Title Insurance
Michael Cantrell, Wagoner County Abstract
Cass Burton, Fidelity National Title Insurance
Terri Parrish, Sovereign Title of Okfuskee County
Angela Fling, Westcor Land Title Insurance
Charles Holleman, Smith Brothers Abstract
KC West, Alliant National Title
Jay Struckle, Old Republic Title Insurance
Angela Krieger, Modern Abstract
JT Beard, Marshall County Abstract
Michael McMillin, Munson and McMillin

Membership / Public Relations Committee:
JT Beard - Chair, Marshall County Abstract
Donna Schmulbach, First American Title Insurance
Kristi French, American Eagle Title Insurance
Dee Miller, Old Republic Title Insurance
Heather Lutke, Grand River Abstract
Todd McCue, Fairview Abstract Company
Steve Hightower, Westcor Land Title Insurance
Sarah Moore, First American Title Insurance
Kim Willbanks, First American Title Insurance
Susan Simmons, Agents National Title Insurance

Nominating Committee:
5 most recent past Presidents
Charles Holleman - Chair, Smith Brothers Abstract
Michael Cantrell, Wagoner County Abstract
Terri Parrish, Sovereign Title of Okfuskee County
Kristi French, American Eagle Title Insurance
Jessie Martin, Smith Brothers Abstract

Staff Relations Committee:
Mitzi Combs - Chair, Stewart Title Guaranty
Laura Dishman, Grand River Abstract
JT Beard, Marshall County Abstract
Jessie Martin, Smith Brothers Abstract
Denise Lawson, Glenn Coffee and Associates